فیلمبرداری «آوازهای سرزمین من» به ایران رسیدبا حضور فرزند سید حسن نصرالله +تصاویر

تهیه کننده فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» از ادامه فیلمبرداری این فیلم و ضبط بخش‌هایی از آن در ایران خبر داد.

امیرحسین شریفی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» با اعلام مطلب فوق افزود: طبق برنامه ریزی‌های ما بخش هایی از فیلم شامل سکانس های انفجار، حملات نیروهای تروریستی داعش و پلان هایی که امکان فیلمبرداری آن‌ها در لبنان وجود ندارد،‌ باید در ایران انجام شود که به همین دلیل گروه تولید را از لبنان به ایران منتقل کردیم تا بخشهای مذکور با نظارت و امنیت بهتر در کشور خودمان انجام شود. این بخش ها که شامل حمله نیروهای داعش و انفجارهای مهیب است،‌ در دکورهای عظیمی که به این خاطر طراحی و ساخته شده اند، جلوی دوربین می روند.
این دکورها در محوطه بزرگی شامل اردوگاه داعش و بخشی از مناطق تحت تصرف گروه تروریستی داعش است که طی کمتر از یک هفته فیلمبرداری می‌شود. به گفته او ، تاکنون 60 درصد فیلم فیلمبرداری شده و پس از ضبط سکانس هایی در ایران، دوباره گروه به لبنان باز خواهند گشت و کار تولید در همین کشور پایان می یابد. این اولین فیلمی است که به نقش مخرب گروهک داعش و تکفیری ها در خاورمیانه می پردازد و مقاومت مردم منطقه در مقابل آنها را به تصویر می کشد. این موضوع البته در قالب یک داستان عاشقانه روایت می شود.
تهیه کننده فیلم های «هور در آتش» و «اشک سرما» ادامه داد: «در این سکانس ها با بازی اشرف غیبور در نقش سر دسته داعش و عدی رعد به نقش توفیق از سران داعش، شاهد مواجهه نمایندگان دو جریان فکری داعش خواهیم بود. ضمن اینکه فیلمبرداری در لبنان در لوکیشن های بدیع و زیبایی انجام شده که تنوع مناظر آن بر جذابیت بصری فیلم افزوده است».

او همچنین خبر داد: «به تازگی السید جواد حسن نصرالله ، پسر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به دعوت ما سر صحنه فیلم حضور یافت و ضمن گفت و گو با عوامل، از جریان تولید فیلم دیدن کرد. البته ما پیش از آغاز فیلمبرداری فیلمنامه را نیز به وی داده بودیم تا از مشاوره وی در ساخت اثر بهره ببریم».

 

شریفی همچنین گفت که قرار است تعدادی از مسئولان هنری کشور نیز بزودی با حضور سر صحنه از مراحل تولید دیدن کنند.

 

بنابراین گزارش، این فیلم به کارگردانی عباس رافعی در شهریور امسال در لبنان کلید خورد.

«آوازهای سرزمین من» داستان جوان مسلمانی به نام ناصر است که دل در گرو عشق دختری مسیحی به نام سارا دارد. اما آوار مشکلات، مسیر این پیوند را دشوار کرده است.

 

«آوازهای سرزمین من» نام موقت این فیلم است و بزودی تغییر می‌کند.

تمام بازیگران این فیلم از هنرمندان شناخته شده سینمای لبنان، مصر و سوریه انتخاب شده اند. فیلمی که به زبان عربی فیلمبرداری می شود و برای اکران عمومی در ایران قرار است دوبله شود.

 

فهرست عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: نویسنده: امین بهروزی (بر اساس قصه‌ای از حسین قاسمی جامی)، مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، مدیر صدابرداری: بهروز معاونیان، طراح چهره پردازی: مهرداد قلی پور، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: بهرام صحیحی، جانشینان تولید: مهدی شریفی، جعفر محمدی، طراح صحنه و لباس: الحاج ایمن جابر، انتخاب بازیگر: شادی زیدان،مشاور رسانه ای:هادی داداشی،بازیگران:تونی عیسی، نادین ویلسن نجیم، مهدی فخرالدین، آن ماری سلامه، عدی رعد، علی طحان، زینب مغنیه، سعید برکات، وفا مشداد، حسن فقیه، حسن فرهات، جمال حمدان و …،محصول آفاق فیلم- به سفارش مرکز بین الملل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و امور مالی و اداری: اصغر تیموری مقدم.

آوازهای سرزمین

آوازهای سرزمین
آوازهای سرزمین
آوازهای سرزمین
آوازهای سرزمین

پاسخ دهید

شما باید وارد شوید برای ثبت دیدگاه


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب